כנס הדיאטניות "תזונה מונעת סרטן"

"שמן זית טרי איכותי הוא מוצר מצוין לדיאטות ובעל ערכים תזונתיים גבוהים. היזהרו מחיקויים! תו האיכות של ענף הזית מבטיח כי שמן הזית שרכשתם עבר בדיקות עקיבות המוצר ובדיקות מעבדה קפדניות."

ב-27-28 במאי השתתפנו, אנשי הענף, בכנס תזונה מונעת סרטן, כנס הדיאטניות המוביל רות משה.

בכנס השתתפו למעלה מ- 1000 דיאטניות שנחשפו לעולם ומלואו של שמן זית ישראלי, איכותי בעל תו איכות של ענף הזית.

בדוכן שלנו חילקנו מידע מפורט לדיאטניות בדבר איכויות שמן הזית ותרומתו לאורח חיים בריא ותקין. בנוסף, חילקנו למשתתפי הכנס שמן זית בעל תו איכות.בנוסף העברנו הרצאות בכנס – ד"ר זוהר כרם, הדיאטנית מרב מור –אופיר ואנוכי.

כנס הדיאטניות "תזונה מונעת סרטן" בענף הזית

מרב הציגה מידע חדש על סימנים ברורים לחשיבות הפעילות של פירוק פוליפנולים הצמודים לסיבים במעי הגס במניעת סרטן, זאת למשל הסיבה שבריא יותר לאכול שמן זית.ד"ר כרם הציג מחקרים שמראים שהטיגון הטוב והבטוח ביותר הוא בשמנים המועשרים בחומצה אולאית התורמים ליציבות השמן או שמנים אשר מראש עשירים בחומצה אולאית – שמן זית. מאחר ששמן זית הוא העשיר ביותר בחומצה אולאית הוא השמן היציב ביותר לטיגון!אני הצגתי את החשיבות בשימוש בשמן זית טרי ואיכותי, הצגתי את הכמות והאיכות של השמן הישראלי אשר יכולה לספק את תצרוכת שמן הזית שלנו ללא צורך בשמני יבוא, הצגתי את בעיית הזיופים ואיכויות השמן הנמוכות יותר בחלקים גדולים מהסחר העולמי לעומת השמן הישראלי , נושא תו איכות המבטיח שמן ישראלי, טרי ואיכותי העובר תהליכי בקרת איכות קפדניים.הדיאטניות הרואות כל אחת מאות מטופלים הינן גורם מקצועי רב חשיבות עבור ענף הזית הישראלי והתקשורת איתן חשובה לנו. במהלך הכנס קיבלנו הדים חיוביים מאד והרבה עניין בנושא ואנו מתכוננים להמשיך ולהגביר את שיתוף הפעולה עימן.

בברכה,

ד"ר עדי נעלי

מנהל ענף הזית במועצת הצמחים