פסטיבל ימי ענף הזית בגליל

פסטיבל ימי ענף הזית בגליל

אם חיפשתם מה לעשות בשבתות עם המשפחה יש לנו הצעה נחמדה עברכם, פסטיבל ימי ענף הזית בגליל. כמו בכל שנה גם השנה, זו השנה ה- 19 ברציפות, מתקיים פסטיבל ימי ענף הזית בגליל בשיא עונת המסיק, בבתי הבד בגליל ובצפון ארץ. הפסטיבל מתחיל בשבוע האחרון של אוקטובר (27/10/2013) באירוע חגיגי בנצרת וימשך עד חנוכה. אירועי הפסטיבל יתקיימו בבתי הבד השונים, בכל שבוע באזור אחר בהתאם למיקום המסיק באותו שבוע.
במהלך הפסטיבל בתי הבד השונים מציעים מגוון עצום של פעילויות החל ממסיק זיתים מסורתי ומסיק מודרני, היכרות עם תהליך הפקת שמן זית, סדנאות כבישת זיתים, הרצאות בנושא שמן זית,  סיור בכרמים עצמם, חגיגות קולינאריות ופעילויות יצירה מגוונות.
בפסטיבל משתתפים כ- 40 בתי בד מאזור הגליל והעמקים, כשלכל בית בד יש את הסיפור שלו, הייחודיות שלו ושמן הזית שלו. בפסטיבל מתאפשרת הצצה לתרבויות של העדות השונות בגליל ובצפון הארץ, היהודים, המוסלמים, הדרוזים, הנוצרים, הבדווים והצ'רקסים כשהמשותף לכולם הוא אהבתם לגידול,טיפוח ויצור מוצרים מעץ הזית ובעיקר ייצוא שמן זית ישראלי איכותי.

פסטיבל ימי ענף בזית בגליל, שן זית ישראלי
בנוסף לפעילויות הקשורות למסיק הזיתים השנתי, במהלך פסטיבל ימי ענף הזית בגליל יערכו אירועים רבים בכפרים בגליל במטרה להפגיש ולהכיר טוב יותר את האוכלוסייה בגליל. מפגש מעניין עם המטבח הדרוזי המסורתי, מפגש ואירוח אצל משפחות דרוזיות, סיור בכפרים, היסטוריה, תרבות וסדנאות בישול. מפגש נוסף עם נשים דרוזיות בחורפיש, סדנאות רקמה בתחרה, יריד תיירות מקומית בכפר ינואח ג'ת, יריד פולקלור בבית הבד אל זיתון בפקיעין ועוד מגוון פעילויות.
לפסטיבל אתר מושקע שבו ישנו פירוט על כל הפעילויות במתוכננות לפסטיבל ובביקור באתר תוכלו להתרשם, ולהחליט ממגוון הפעילויות מה מתאים או מעניין אתכם. מרבית הפעילויות מתאימות לכל המשפחה, ברוב במקומות יש צורך או מומלץ לתאם את הביקור מראש. לביקור באתר ליחצו כאן.

פסטיבל ימי ענף בזית בגליל, שן זית ישראלי
פסטיבל ימי ענף הזית בגליל מתקיים שנים רבות מידי שנה וזאת הודות לשיתוף פעולה בין משרד החקלאות, משרד התיירות, הרשות לפיתוח הגליל ענף זית במועצת הצמחים ועוד מספר גופים שרואים חשיבות גדולה במפגש של התייר הישראלי עם החקלאות הישראלית בכלל ועם יצרני שמן הזית בפרט.
כל מה שנותר לנו זה לאחל לכם חג זית שמח ומקווים שתיהנו.

תמונות מערב הפתיחה של הפסטיבל: