חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוכחות ליכולות טיפוליות לנגזרות של שמן זית בכאב וחרדה

מחקר חדש מראה יכולות טיפוליות של נגזרות של שמן זית בכאב הנובע מסימפטומיים נפשיים ובטיפול בחרדה. במחקר מצטרף למספר מחקרים בנושא יכולות הטיפול של מולקולות משמן הזית.

שמן זית איכותיקבוצות חוקרים מתחומים שונים (נוירו ביולוגיה, פסיכולוגיה ופסיכיאטריה), ערכו מחקר בהדרכתה של המדענית גוליה טיילור ב'בית החולים הלאומי לחקר שיתוק' שנמצא בטולדו בספרד (Spanish National Hospital of Paraplegics (HNP)), הם גילו יכולות טיפוליות של נגזרת של החומצה האוליאית, אחד המרכיבים המרכזיים של שמן זית. ספציפית יותר, הם הוכיחו שלחומצה האולאית יש חשיבות בטיפול בכאבים הקשורים למערכת העצבים הפריפריאלית ובטיפול בחרדות.
מולקולה זה שהיא נגזרת זו של החומצה האולאית, נרשמה על ידי מוסד זה כפטנט והיא רשומה אצל חברת התרופות הספרדית Lipopharma כאחת התרופות בעלות פוטנציאל לשיווק וייצור תעשייתי.
המחקר שפורסם בעיתון האקדמאי Eur J Pain journal תומך בתפיסה כי נגזרות של חומצות שומן מסוג אומגה 9 יכולות להקל בכאבים הנובעים מסימפטומים נפשיים. מחקר זו בוצע בשיתוף פעולה בין מספר מעבדות ברחבי ספרד, השתתפו בו כימאים, ביולוגים, נוירו ביולוגים ועוד.
לכתבה המקורית לחצו כאן.