מדליית זהב לשמן זית ישראלי

שמן זית פתורה
צולם על ידי NYIOOC Photo

גאווה ישראלית: שמן הזית הישראלי "פתורה" זכה השבוע במדליית זהב בתחרות שמן הזית העולמית שהתקיימה בניו יורק. משק פתורה שפועל במושב שדה משה הוא בוטיק משפחתי המתמחה בגידולי זיתים וענבים, בהפקת שמן כתית מעולה ובייצור יינות בוטיק ודבש.

בתחרות שמן הזית שהתקיימה השבוע בניו-יורק התחרו 700 שמני זית מ-25 מדינות שונות. שמן הזית הישראלי "פתורה", המותג הישראלי היחיד שניגש השנה לתחרות, נמנה על השמנים המצטיינים לשנת 2015 וזכה למדליית הזהב.

שמן הזית "פתורה", בעל תו האיכות של ענף הזית, זכה גם בתחרויות "ראשון המסיק" שעורך ענף הזית מדי שנה. בשנת 2013 זכה במדליית זהב והשנה (2015) במדליית הכסף.

מנהל ענף הזית במועצת הצמחים, ד"ר עדי נעלי אמר כי: "ענף הזית מברך את משק 'פתורה' על ההישג המרשים. טעמו ואיכותו של שמן הזית הישראלי ידועים בעולם, וזכיית 'פתורה' בתחרות הבינלאומית בניו יורק הוכיחה שוב שישראל נמצאת במקום מכובד על מפת שמן הזית העולמית".

כמה מילים על ה'חתן':

הנבאלי הוא מוצר הדגל של סדרת שמני הזית שלנו, מהכרם הוותיק ביותר הקיים בחווה, כבן 40 שנה.
הזן הנבאלי הוא זן עתיק יומין שמקורו בשכם (נאבלוס) ואחד האחרונים שלא עבר השבחה גנטית. הוא ניחן בסירוגיות קיצונית וכמות הזיתים המופקת מהכרמים שלו נמוכה.
כרם הנבאלי שלנו שתול בחלקה סלעית שהגישה אליה מוגבלת, ולכן כל העבודה בכרם מתבצעת באופן ידני, ללא ריסוס וללא מיכון כלל.
טעמו של שמן הנבאלי עשיר ופירותי עם טעמי פלפל המעניקים חריפות רכה. מושלם לתיבול, מושלם בצלחת. אחרי שטועמים מבינים את הקסם.

לפרטים נוספים על התחרות לחצו כאן