הישג חשוב לתעשיית שמן הזית הישראלי

ישראל שבה להיות חברה מלאה ומובילה במועצת שמן הזית הבינלאומית (International Olive Council IOC) ואף נבחר נציג ישראל, ד"ר עדי נעלי, לסגן יו"ר הארגון Vice-Chairman לאחר מספר שנים בהן הייתה ישראל חברה ארעית בארגון.

החזרה המלאה למועצת הזית התאפשרה השבוע, רק לאחר שישראל התאימה את תקן שמן הזית הישראלי לתקינה הבינלאומית המתקדמת של הארגון.

כניסתו של התקן לתוקף בסוף 2017, שנה לאחר חתימתו של שר האוצר משה כחלון, ובסיוע משרדי החוץ, החקלאות והמשפטים, אפשרה לשר החוץ וראש הממשלה בנימין נתניהו לחתום על אמנת הארגון.

המאבק העיקש לאישור התקן אותו הוביל ד"ר נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים, עם שותפים נוספים, התמשך על פני מספר שנים בהן ניסו בעלי עניין עתירי הון והשפעה למנוע את אישורו של התקן.

ד"ר נעלי ציין שמדובר בהישג חשוב ויוקרתי לתעשיית שמן הזית הישראלי ולהחדרת התקן המשודרג המבטיח איכות ושקיפות לצרכן הישראלי.

ד"ר נעלי אמר כי "הצלחת המהלך לאישורו של התקן תרם ריכוז מאמץ משותף של ועדת מומחים בראשות פרופ' זהר כרם ואנשי מקצוע נוספים יחד עם תמיכתו של יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אלי אלאלוף. ענף הזית מתברך בהישג זה מאחר שזה תקן המזון היחיד שאושר ונחתם בשנים האחרונות מתוך עשרות תקני מזון שנמצאים עדיין בתהליך".

לכתבה המלאה לחצו כאן